ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

نتایج جستجو برای عبارت :

مرور سال 93 بلاگی

در این نوع مرور مطالب مهم را در حین خواندن کتاب یا جزوه 
علامت میزنیم و در زمان مرور همین نکات علامت زده را میخوانیم.
به نظر می آید این روش مرور،زمان زیادی را صرف خواهد کرد
 چون باز هم باید کتاب یا جزوه را بخوانید.
مرور با تست:
در این روش همراه با تست زدن درس ها را مرور میکنیم.
تست های هر مبحث را بصورت رندمی در بازه زمانی مختلف مرور پاسخ میدهیم تا مبحث برایمان بازیابی شود.
مرور از روی خلاصه نویسی:
این روش برای مطالعه مناسب و سریع ترین شکل مرور ا
با اینکه قوول داده ام هیچ وقت خاطراتت را مرور نکنماما هر از گاهی یواشکی توی ذهنم تو را مرور میکنم
دعا میکنم که خدا کند دل به دل راه نداشته باشد
که اگر داشته حتما تو هم میفهمی که من یادت افتاده ام
ننهههه اصلا دعا میکنم کاش دل به دل راه داشته باشد 
آنوقت دلم خوش است به اینکه شاید اول تو خاطراتمان را مرور کرده ای و من به یادت افتاده ام 
#دلخوشی_های_کوچک
#به_وقت_دلتنگی
یه مرضی هم هست که میری سراغ خاطره های قدیمی، بدترین ها رو انتخاب می‌کنی و لحظه به لحظه اش رو با خودت مرور می‌کنی. عکس ها رو می‌بینی یا حرفای رد و بدل شده رو مرور می‌کنی. انقدر توی خاطرات فرو میری که نمی‌فهمی چند دقیقه است داری گریه می‌کنی... 
مرور زمان تعقیب وصدور حکم:
((تعریف)):
آن مدت زمان قانونی که اگر سپری شود و اقدام تحقیقی و تعقیبی آغاز نشود یا بعد از آخرین اقدام تعقیبی و تحقیقی حکم صادر نشود ، عمل مشمول مرور زمان شده ومجازاتش ساقط می شود.

مبدا شروع مرور زمان تعقیب و رسیدگی
1مرور زمان تعقیب : مدت های مذکور از زمان وقوع جرم محاسبه می شود. یعنی از زمان وقوع جرم ، چند سال تعقیبی صورت نگرفته باشد.
در جرم آنی : از روز ارتکاب ، مرور زمان تعقیب شروع می شود.
در جرم مستمر: از لحظه قطع استمرا
Prescription:مرور زمان :In international contracts ,the general period of prescription is three years.در قراردادهای بین المللی ، مدت عام و کلی مرور زمان  سه سال است.Period for a Claim Established by Legal Proceedings :(1) The period of prescription for a claim established by judgment is ten years.(2) The same applies to a claim established by an arbitral award or other instrument which is enforceable as if it were a judgment.مدت مرور زمان در دعاویی که با رسیدگی قضایی به اثبات رسیده اند:١) مدت مرور زمان برای ادعایی که با حکم دادگاه ثابت شده است ده سال است.٢) در مورد ادعایی که در مراجع داوری یا از طری
به موجب رای وحدت رویه 228- 49/8/20 دیوانعالی کشور:"چون تحقق بزه افتراء در صورت اسناد صریح جرمی از طرف کسی به دیگری با سوء نیت معلق به احراز کذب تهمت و عدم ثبوت عمل انتسابی در مراجع قضایی است که با این وصف اسناد دهنده مفتری محسوب و به مجازات مقرر در قانون محکوم می شودبنابراین شروع مرور زمان جرم افتراء طبعا ازتاریخ قطعیت عجزازاثبات اسنادو ثبوت کذب شکایت شاکی است نه صرف اعلام شکایت و اسناد بزه"
مرور زمان در جرائم کیفری : در این پست و مطلب قصد داریم برای شما کاربران در مورد مرور زمان در جرم ها توضیحاتی را ارائه بدهیم ، همانطور که میدانید در بعضی از جرم ها پس از گذشت مدت زمانی جرم ها پاک شده و یا خفیف هایی برایشان در نظر گرفته میشود ، در این مطلب به سوالاتی مانند ، مرور زمان در جرم چه تاثیراتی دارد ؟ مرور زمان در تعزیری چگونه است ؟ مرور زمان در شکایت خواهیم پرداخت . در ادامه با موسسه امین همراه باشید.
سه دسته مرور زمان تعقیب، مرور زمان صد
چهره‌های لیگ برتر در فصلی که گذشت چه کسانی بودند؟ هر روز داستان یکی از آنها را مرور می‌کنیم.
بروس‌لی در یکی از جملات معروفش گفته است:
«من از کسی نمی ترسم که ده‌هزار ضربه را یک بار تمرین کرده است، از کسی می
ترسم که یک ضربه را ده‌هزار مرتبه تمرین کرده باشد.» به همین دلیل است که
مدافعان و دروازه‌بانان لیگ برتر حسابی از کی‌روش استنلی می‌ترسیدند.
بازیکنی که شاید فقط یک مهارت داشت و فوتبال را که بازی با پاست بیشتر با
سر بازی می‌کرد اما همان ی
مثلا یکی گوشی اش را دست بگیرد و دونه به دونه روی عددهای صفحه گوشی فشار دهد، صفر. نُه. یک، اسمم بین پیشنهادها بالا بیاید، بی توجه به اسم، تا یازدهمین عدد را فشار دهد. دوتا دستم را زیر چانه ام گذاشته ام و خیره به سقف درحال مرور کردنم، مرور کردن صداها، صداهایی که با هرکدوم قصه میسازم، صداهایی که با هر لرزش تارهای صوتی یه عالمه لبخند میاره رو لب هام، صداهایی که پس مغزم قابشون کردم.  
دیشب بابا که اومد کلی غر زدم بهش که چرا نپرسیده مدیر چیکار داشته..
گفت یعنی واقعا حدس زدنش اینقد سخته برات؟ واقعا نمی دونی چیکار داشته؟!
گفتم خب چیکار؟ مثلامیخواسته نصیحتم کنه که دیگه دردسر درست نکنم؟
فقط با خنده سر تکون داد تایید کرد.
گفتم بابا مگه من پارسال چیکار کردم اینجوری می کنن؟
گفت یادت نمیاد؟ میخوای مرور کنیم؟اگه بخوای مرور می کنیم ،شایدم بد نباشه...
واقعانم مرور کردیم. مرور کردیم که ثابت کنم همش تقصیر من نبوده! ثابتم کردم ولی آخرش گف
در دوران جمع بندی چگونه درس بخوانیم؟این سوال بسیاری از کنکوری هاست. در یک ماه مونده به کنکور چگونه میتوانیم دروس مختلف رو جمع بندی کنیم با این حجم زیاد.
بهترین راهکار برای هر درس رو براتون توضیح میدیم 
مثلا درمورد درس زیست اینطوریه که باید خیلی زیاد از کتاب مرور کنید هیچی به اندازه خوندن زیاد کتاب درسی کمک کننده نیست واسه درس زیست
برای ریاضی و فیزیک هم تا میتونید تست های کنکورهای اخیر رو کار کنید
برای درس شیمی قسمت های حفظی رو مرور کنید قسمت
در اینبخش بیوگرافی نفیسه روشن بازیگر مشهور سینما و تلویزیون را مرور می‌کنیم. نفیسه روشن از جمله بازیگران کم حاشیه ایرانی اسـت، او یکی از پرطرفدارترین ها می‌باشد و صفحه اینستاگرامی بـه زودی از مرز 2 میلیون فالوور عبور می‌کند. امروز از 0 تا 100 با نفیسه روشن و سبک زندگی او آشنا می‌شویم و همچنین گفت‌وگو ای خواندنی با وی را نیز مرور می‌کنیم، با بیوگرافی همراه باشید.
ادامه مطلب
چشمام درد میکنه.سرم درد میکنه.بازم معده درد عصبی و استرسی اومده سراغم.چیزای جدیدی که میخونم توی مغزم نمیره.چیزایی که قبلا خوندمو مرور میکنم از خودم میپرسم یعنی من واقعا اینا رو خوندم؟و یک ساعت بعدش که همونا که مرور کردم رو هم یادم نمیاد.خستم.میرم اینستا تموم دوست و اشنا و فامیلو می‌بینم که همه در حال مسافرت و عشق و حالن.دختر داییم همسنمه.عید عروسی کرد.یکماهی هست که توی مسافرته.لایو گرفته بود و با صدای خمار میگفت بیشتر بریز هنوز مست نشدم.و‌
یا مقلب القلوب
ترجیح می‌دادم بدون توجه به پایان ۹۷ و شروع ۹۸، پست‌های پیش نویسم را منتشر کنم. امشب بعد از اینکه طی خبری غافلگیرکننده متوجه شدم فردا شب ۹۷ تمام می‌شود، شوکه شدم! فکر می‌کردم هنوز چند روزی تا پایان ۹۷ مانده است! یک حال عجیبی شدم! هیچ جمله‌ای توصیفش نمی‌کند! نمی‌دانم از ۹۷ چه بگویم؟! یا درباره ۹۸؟! سال جدید می‌تواند پر از اتفاق باشد. ۹۷ خیلی زود تمام شد!
راستش را بخواهید من خیلی وقت‌ها از خاطره بازی می‌ترسم! خیلی وقت‌ها جرئت
دین و زندگی را برای کنکور چگونه باید مطالعه کنیم که آیه ها و احادیث را باهم اشتباه نگیریم؟
١. دین و زندگی از نوع مباحث خواندنی می باشد، یعنی برای یادگیری این درس نیاز به استدلال و حفظ کردن مطالب دارید. 
٢. در قسمت آیات این درس، در مرحله اول به تسلط در ترجمه آیه رسیده سپس تمرکز خود را روی مفهوم آیه و ارتباط آن با متن بگذارید. 
٣. متن های این درس را باید به شیوه لایه ای مطالعه کرد، به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را
یکی از مسائلی که در موفقیت تحصیلی تاثیر مهمی دارد، خواندن به موقع درس‌هاست. در این رابطه اصل بر این است که درس هر روز در همان روز خوانده شود. این روش باید در آغاز سال تحصیلی به‌ کار گرفته شود.
بهتر است که خواندن درس‌ها بر اساس اولویت باشد و درس‌هایی که یادگیری آن مشکل‌تر است در صدر برنامه‌ی درسی قرار گیرد، زیرا ممکن است فرصت مطالعه‌ی همه‌ی درس‌هایی که در یک روز تدریس شده پیدا نشود.
هم‌چنین به جهت آمادگی برای امتحانات شفاهی و کتبی، در هر
عکسها داستانهایی هستند که نمیشه  با لغت  در موردش نوشت ..داستان هایی ازبودن و حضور در نقطه ومکان در زمانی که گذشته  ولی با دیدن عکس میشه مرور  بشه، داستانی که روایت گر آن فقط  تماشایست.
من عکس گرفتن و عکاسی دوست دارم   ،چون عکس تغییر نمیکنه ،عکس میگه چند روز و حتی چند سال و ثانیه قبل چه اتفاقی رقم خورده.
عکس ثبت کننده خاطره هاس. عکس یه مرور کوتاه از لحظه ها ی  تکرار ناپذیرِ.
عکس یه  بی صدای پر از حرفِ .
من عکاسی کردن دوست دارم ،هرچند اونقدرها م
در اینبخش بیوگرافی امیرعباس گلاب خواننده معروف و پرطرفدار و بی حاشیه دنیای موسیقی را مرور میکنیم. اوج شهرت او با خواندن تیتراژ سریال پربیننده ستایش بود، از دیگر موزیک هـای شنیدنی او میتوانیم ترانه بخشش با همراهی حمید صفت رپر جنجالی را نام ببریم، در ادامه با امیر عباس گلاب بیشتر آشنا می‌شویم، همچنین فهرست موزیک ها و اینستاگرام وی را نیز مرور میکنیم.

ادامه مطلب
آیا تا به حال برایتان اتفاق افتاده که از وقوع جرمی متضرر شوید و بعد از مدت‌ها بخواهید شکایت کنید، اما دادسرا به‌علت گذشت مدت طولانی از زمان واقعه، شکایت شما را نپذیرد؟ در حقوق جزا به این مورد شمول «مرور زمان» می‌گویند. 
ادامه مطلب
سلام

-این ترم کلاس زبان ثبت نام نکردم و دارم تمام کتابهایی که تا الان خوندم رو مرور میکنم، برای اینکه لازم بود. نمیخواستم بدون مرور برم سطح بعدی که intermediate پیشرفته ست، خیلی از گرامر ها رو یادم میره استفاده کنم. نه اینکه بلد نباشم، یادم میره که مثلا الان این جمله ای که دارم میگم این گرامر خاص رو می طلبه، برای همین گفتم بهتره مرور بشه تمام درس ها. یک کتاب گرامر خریدم بنام Understanding and using grammar از بتی آذر. خیلی کتاب خوب و سنگینیه، به حدی که Simple present رو
معمولا افراد وقتی حفظ قرآن را شروع میکنند، همتی که برای حفظ جدید دارند بسیار بیشتر از همتشان برای حفظ و نگه داشتن محفوظات گذشته است! 
 کسی که میخواهد 30 جزء قرآن را حفظ کند، همانند کسی است که میخواهد در زمینی 30 چاله حفر کند! افراد حفظ محور مانند کسی هستند که وقتی چاله اول را حفر کردند، به چاله دوم میروند، و خاک چاله دوم را به چاله اول میریزند! بدین ترتیب، زحمت حفر چاله های بسیاری را میکشد ولی چون مرور نمیکنند، هر بار چاله های قبلی را پر میکند. 
به نام خالق طبیعت روح‌پرور
سینه‌اش را گشوده بود تا هوای مردگی روحش را ترک کند.
رکود و سکون را تا به انتها رفته و چیزی جز تاریکی در آن نیافته.
خسته از سکونی پر از سردی، راه به اشتباه را برگشت زد تا راهی جدید را در
آغاز، به آغاز بنشیند.
آینه به دست گرفته و سفری را به تماشا نشست که خود نقش اول آن را به 
همراهی نشسته بود. سفری که تنها مسافرش خودش بود. فرصتی پیش 
آمده، تا با مرور سفر از سرگذشته دوباره فرصتی را به دست آورد تا راه‌های
به اشتباه قدم زده
من هر روز با اتوبوس به دانشگاه میروم معمولا این عادی ترین قسمت روز من هست که قرار هم اینست که اتفاق خاصی در آن نیفتد  معمولا در راه پادکست گوش میکنم و از پنجره بیرون را نگاه میکنم یا درسم را مرور میکنم  بعدم در ایستگاه دانشکده ام پیاده میشوم و قسمت اصلی شروع میشود اما چه شد؟ تمام معادلات به هم ریخت! یک اتوبوس که احتمالا مسافرانش فکر میکردند که قسمت اصلی روزشان هنوز شروع نشده در محوطه دانشگاه، دانشگاه امنشان، منحرف میشود چپ میکند دانشجو ها زخ
معمولا افراد وقتی حفظ قرآن را شروع میکنند، همتی که برای حفظ جدید دارند بسیار بیشتر از همتشان برای حفظ و نگه داشتن محفوظات گذشته است! 
 کسی که میخواهد 30 جزء قرآن را حفظ کند، همانند کسی است که میخواهد در زمینی 30 چاله حفر کند! افراد حفظ محور مانند کسی هستند که وقتی چاله اول را حفر کردند، به چاله دوم میروند، و خاک چاله دوم را به چاله اول میریزند! بدین ترتیب، زحمت حفر چاله های بسیاری را میکشد ولی چون مرور نمیکنند، هر بار چاله های قبلی را پر میکند. 
یادآوری گذشته و مرور خاظرات می تواند انرژی بخش، الهام بخش و در عین حال همراه با اندوه و افسوس باشد، اینکه شما چه حسی از مرور خاطرات و لحظاتی که سپری شده اند می‌گیرید شاید کمی شخصی باشد و از فردی به فرد دیگر متفاوت. شاید بتوان به طور کلی گفت که یادآوری گذشته، چه لحظات شیرین و موفقیت آمیز آن و چه لحظات تلخ آن می‌تواند جرقه ای باشد برای شعله ور ساختن آتش درونیمان و تقویت انگیزه برای دست یابی به موفیقت های بیشتر و همچنین فرصتیست برای درس گرفتن از
بعضی اوقات احساس میکنم خیلی خودخواهم و خیلی بد مثل الان
وقتی مرور می کنم لحظاتو بعضی کار هامو یا تصمیمامو خیلی خودخواهانه می بینم 
نمیدونم شایدم امپر مغز من مثل ارز زده بالا
کلا الان تو دوره ای هستیم که غیر ممکنه
غیر ممکنه ناراحت نشی نه واسه خودت واسه نزدیکانت یا واسه اطرافیانت
امروز خیلی دلم گرفته ،هم واسه خودم هم واسه بقیه انا به جرئت میتونم بگم درد خودمو با درد دیگران فراموش کردم.
واقعا بعضیا چقدر دردمندن به اون بالایی دلم گرفته و حالم خ
بیخودی خیال نباف، اگر بافتی دور دنیایت خیال نپیچ. آدمی هیچ وقت نمی داند کی و به کجا می رود. شاید روزی برسد که هشت از بهار گذشته یکهو وسط بیست و چند سالگی، وقتی باید حرص بخوری برای مقاله ها و پایان نامه ی وامانده روی دستت، نشسته ای و دنبال کد قالب می گردی برای وبلاگی که روزگاری هجده سالگی هایت را توی آن زندگی می کردی با نوشتن آرزوهای مخفی بلند بالا توی پست های منتشر نشده ات، با کد آهنگ ساختن برای مخاطبانت، با سر و کله زدن با کامنت های :" وبلاگ خوب
این تحلیل رو پسندیدم که در ویرگول منتشر شده: ببینید . و قبول دارم ترافیک تقلبی میشه ساخت. اصلا خود من همین کار رو کردم. مدیر شرکت ناراجت بود که به مشتری قول دادیم ورودی از گوگل رو برسونیم به 3 هزار در روز و حداکثر 700 شده. یه تست زدم و براش یه ربات نوشتم و اجرا کرد. به مرور در عرض یک هفته ترافیک رو بیشتر کردم و رسوندم به همون سه هزار. آی مشتری خوشحال شد و فورا بقیه پول شرکت رو داد. حقوقهای ما چند نفر هم که عقب افتاده بود رسید.
کار بدی کردم همه راضی شدند
بی خوابی های ده دوازده سال قبل رو اینجا مینوشتم. توی این دفتر. هنوز دارمش و امروز داشتم نگاه میکردم به اون نوشته ها ... گاهی خوبه آدم برگرده به گذشته... مسیری که طی کردیم رو مرور میکنیم...دوست دارم بدونم ده سال دیگه چه جوری فکر میکنم... خدا میدونه... 
معرفی برنامه مطالعاتی ویژه داوطلبان کنکور99
کتابهای برنامه مطالعاتی هدفدار:
13کتاب:
فارسی1، دینی1، عربی 1و2، زبان 1و2، ریاضی و آمار (مبحثی)، اقتصاد، فنون1، جامعه1، منطق، فلسفه یازدهم، روانشناسی.⏰روزانه 7ساعت مطالعه؛ تنظیم و چیدمان این 7 ساعت به عهده داوطلب است که متناسب با ویژگی ها و شرایط شخصی باشد.⏪ایستگاه مرور هفتگی: جمعه ها؛ایستگاه های مرور و جبران هرچند درس یکبار تاکید و تمرکز مناسب بر دروس عمومی که متاسفانه اکثر داوطلب های کنکور در تاب
به نام او...
انواع حس های مختلف و خاطرات قدیمی درحال مرور شدن هستن در من.در خود من
حس های سال کنکور و یک سال اول دانشگاه و خابگاه و ...
حس بودن خاله اینا و ...
حس اولین باری که تورو دیدم! حتی دومین و سومین بار و تمام خاطرات خوب پارسال تابستون و حرف زدن های تا صبح! حتی اون یک شبی که ۷:۳۰صبح خوابیدیم.
واقعا پارسال کجا بودم و الان کجام و سال های بعد قراره کجا باشم و دغدغه های فکریم چیا باشه؟
این روزا خیلی بیکار و بی حوصلم.
فقط شب ها یک ساعت قدم میزنم و سعی م
بسم رب المهدی...

پروانه های سوخته / ۳
رقیه جان! وقتی روضه ات را مرور میکنم، یک سوال با یک دنیا اندوه تمااااام زوایای ذهنم را پر میکند...خودت بگو:  آیا تو هوای دیدن بابا را کرده بودی، یا بابا هوای دستان کوچک تو را؟

سوم_محرم_۱۴۴۱

چند سال پیش تو بلاگفا تجربه اش کردم. حس خوبی داشت. پروفایل را که باز میکردی میخوردی به یک لیست بلند بالا از علاقمندی هام. دوست دارم اینجا همون رو پیاده کنم. لیست به مرور کامل میشه. هر چی که تو ذهنم بیاد از همه چی مکتوب میشه. دوست داشتین شما هم امتحان کنید
سلام دوستان.حتما برای شما هم پیش اومده که موقع نصب بازی یا اجرای اون اخطار هایی دریافت کنید که شما رو کلافه کرده باشه.در این پست قصد دارم طی چند قسمت کلیه خطاهای مربوط به نصب و اجرای بازی ها رو با هم مرور کنیم.مطالب از ساده شروع خواهد شده و به مرور به اخطار های سخت تر می رسیم.
ادامه مطلب
به نام او...
من از سفر برگشتم و حالم خیلی خوبه
خیلی اتفاقا افتاد،چند تا جای جدید رفتم و خیلی بهم خوش گذشت؛خییلی بیشتر از تصورم
ولی نمیخام از هیچ کدومش هیچی بگم ؛ فقط گفتن یه شب پر ستاره کافیه!
میخام بمونه گوشه ی ذهنم و هر بار ذوق کنم با مرور کردنش و اشک شوق بریزم...
۹تا ۱۲ شهریور ۹۸
حتی همین الان هم دلم تنگ شده برای تک تک ثانیه های چند ساعت قبل...

اکثر مشکلات را دور زدم و حتی از مواجه شدن با آن ها گریختم
راه آسان تر را انتخاب کردم و دنبال میان بر گشتم
اما
حال که گذشته را مرور می کنم
می بینم جاهایی که بین راه آسان تر و سخت تر، راه سخت تر را رفتم
هم چیزهای زیادی یاد گرفتم
هم آدم دیگه ای شدم
حتی در حد پیاده روی نسبت به استفاده از ماشین
1️⃣ تصور غلط بسیاری از دانش آموزان این است که برای یادگیری بهتر و دقیق تر و کسب نمرات خوب در امتحانات مطالب را باید با سرعت خیلی کم مطالعه کرد. این مسئله که یادگیری مطلوب نیازمند تمرکز است، غیر قابل انکار است اما اگر سرعت مطالعه شما کمتر از سرعت مطلوب باشد، تمرکز شما کاهش پیدا کند. 
2️⃣  برای اینکه بتوانید دروس را با کیفیت مطلوب یاد بگیرید، باید با سرعت مطلوب مطالعه نمایید. این سرعت در افراد مختلف متفاوت است.بنابراین باید سرعت مطالعه خود را

کالدرون برابر صنعت نفت حساب ویژه‌ای روی استفاده بهینه شاگردانش از ضربات ایستگاهی و شروع مجددها دارد. موضوعی که می‌تواند مسیر پرسپولیسی‌ها را برای رسیدن به دروازه آبادانی‌ها هموارتر کند. در این راستا این مسأله در تمرینات اخیر پرسپولیس بیش از گذشته مرور می‌شود 
تنبل شده‌ام و کمی یا نه خیلی زیاد از درس و زندگی منظم و خوب دورم. باید فکر کنم و برنامه بریزم و کمی با خودم بیشتر وقت بگذارم. رژیم هم که افاقه نکرد و شیوه همان است که بود. کمی هافوبر بخوانم و خلاصه کنم شاید میلم به درس برگشت. آ می‌گفت متافیزیک هگل را ۱۰۰ باری خوانده و بسا بیشتر. از اینهمه انگیزه و پایداری و هدفمندی‌اش لذت می‌برم. کاش کمی بیشتر دل بدهم.
فاطمه خانوم اومده خونمون
واسه تمرین حفظ قران
ایه ۶۱ سوره بقره است...
بودنش واسه منم خوبه
مرور میکنم...
چند ماهه دیگه به سن تکلیف میرسه، اگه پولم برسه واسش یه چادر مشکی میخرم، خیلی دوست داره.
البته فکر کنم مامان باباش زودتر براش بخرند...
آزمون کتبی دکتری که سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می کند، دو بخش عمومی و تخصصی دارد. بخش عمومی شامل زبان دکتری و استعداد تحصیلی است.
بخش تخصصی نیز مربوط به دروس تخصصی هر رشته است.
منابع مناسب کنکور دکتری
دروس تخصصی در آزمون دکتری در دو بخش دروس کارشناسی و دروس کارشناسی ارشد طرح می‌شود. بنابراین منابع مناسب آزمون دکتری نیز شامل هر دو بخش است.
بهترین منابع برای کنکور دکتری، کتاب های تخصصی و منابع اصلی رشته است.
البته که همواره گفته می شود یکی
هرگز کودک را به زور نبوسید یا به زور در آغوش نگیرید. کودکی که به زور بوسیده میشود به مرور یاد می گیرد که در برابر دیگران ناتوان است و مقاومت او سودی ندارد. اگر برای بوسیدنش از او اجازه بگیرید زمانی که فردی میخواهد به زور او را ببوسد یا بدن او را لمس کند کودک مقاومت کرده و قطعا شما را آگاه خواهد کرد.

دریافت
حجم: 9.6 مگابایتتوضیحات: Opera مرورگر اپرا برای کاربری‌ های عمومی اینترنت نظیر نمایش وبسایت‌ها، دریافت و ارسال نامه‌های الکترونیکی، مدیریت ارتباطات، گفتگوی برخط آی‌ آرسی، بارگذاری از طریق پروتکل بیت‌ تورنت و خواندن فیدهای وب مورد استفاده قرار می‌گیرد. اپرا برای رایانه‌های شخصی، تلفن‌های همراه و تبلت‌ها به طور رایگان عرضه می‌گردد. اپرا به صورت یک پروژه تحقیقاتی در شرکت تله‌نور، بزرگترین شرکت ارتباطی نروژی، پا به عرصه وجود گذا
معرفی برنامه مطالعاتی ویژه داوطلبان کنکور99
کتابهای برنامه مطالعاتی هدفدار:
13کتاب:
فارسی1، دینی1، عربی 1و2، زبان 1و2، ریاضی و آمار (مبحثی)، اقتصاد، فنون1، جامعه1، منطق، فلسفه یازدهم، روانشناسی.⏰روزانه 7ساعت مطالعه؛ تنظیم و چیدمان این 7 ساعت به عهده داوطلب است که متناسب با ویژگی ها و شرایط شخصی باشد.⏪ایستگاه مرور هفتگی: جمعه ها؛ایستگاه های مرور و جبران هرچند درس یکبار تاکید و تمرکز مناسب بر دروس عمومی که متاسفانه اکثر داوطلب های کنکور در تاب
داشتم خاطرات عاشقانه ام با خدا را مرور میکردم...
اینکه چه شد وابسته شدم!
بعد از خواندن و تحقیق و جست وجوی نسبتا فراوان، چه چیز مرا بیشتر از همه درگیر او کرد!
قدرتش!؟
مهربانی اش!؟
غضبش!؟
بهشتش!؟
جهنمش!؟
منطقش!؟
راستی اش!؟
واقعیتش!؟
چه چیز دقیقا مرا وادار میکرد نتوانم دوستش نداشته باشم!!!!
دفتر خاطرات را مرور میکنم،حکایت عجیبی دارد! ذوق زدگی ام در عبارات را دلیلی نمیبینم جز....
میدانی دقیقا لحظه ای عاشقش شدم که مطمئن شدم عاشقِ من است!امتحانش عشق است،
سر رسید کوچولوی همیشه همراه ِ جلد قهوه ایم چشمک میزد . بعد مدت ها بازش کردم و یادداشت های کمی که داشتم رو مرور کردم . ۹۶ ، ۹۷ ، ۹۸.چقدر همه چیز عوض شده وقتی میام تا دوباره بنویسم . از آخرین نوشته م دقیقا ۶ ماه گذشته . دغدغه ها و حالت ها عوض شدن و چیزهای با ارزشی جاشون رو واگذار کردن به حاشیه های زندگیم. تو این شیش ماه اتفاق ها بیش از تصورم زیاد و با سرعت بودن ‌.همکاری من با دکتر الف تموم شد ، گلدون ها آماده ی تحویله ، ترنه حدودا برام تموم شد و چیزی ف
چند روز است که خیلی ناراحتم چون چند روز دیگر امتحانات اردیبهشت ماه برگزار میشه جهت امادگی دانش اموزان برای امتحانات خردادماه ولی چند تا دروس است که هنوز درس های ان تموم نشده مثل علوم و مطالعات اجتماعی و عربی و لی با این حال عربی و مطالعات اسونه ولی علوم من نمیدونم که چرا معلم علوم درس هایش رو زود تموم نمی کنه تازه با ریلکس درس رو میده تازشم سه تا فصل علوم رو امتحان نگرفته بعد من چطور همه فصل ها رو مرور کنم خدایا به من کمک کن کسی حال من رو نمی دو
این روز ها ساختار و معنای همه چیز در ذهنم بهم ریخته حواسم پرت چیز هایی میشود که نمیدانم برایم همه چیز در عین تکرار عجیب شده انگار دلم نمیخواهد حتی دنبال این باشم که چرا نبودنم با بودنم به معنای واقعی کلمه یکیست چرا حتی انگار نیستم انگار نفس نمیکشم 
ته ذهنم مرور میکنم که خب اهمیتش چه میتواند باشد   لابد همان هیچ همیشگی 
ماه تا طلوع میکند شمار غصه هام را
مرور میکنم!
از همه عبور میکنم !
در زمین خاطرات خفته ام
مثل بدویان
طفل کوچکی که عشق نام اوست را
زنده زنده
در حصار گور میکنم!
دل در انتظار را
بی قرار میگذارمش...
ولی
میان این همه
به اسم تو که میرسم
             کنار میگذارمش...

محمد صادق امیری فر
نام: آدم‌کش کور نویسنده: مارگارت اتوود ترجمه: شاهین آسایش تعداد صفحات: ۶۳۶ زبان: فارسی

داستان کتاب «آدم‌کش کور» مربوط به زندگی یک خانواده است. آیریس اکنون
در سن ۸۰ سالگی ماجرای هرآن‌چه بر خودش و خانواده‌اش گذشته را مرور می‌کند و
این مرور خاطرات با خودکشی خواهرش لارا چیس – یکی از شخصیت‌های اصلی – در
جوانی، آغاز می‌شود.

آیریس کودکی خود و لارا را به خاطر می‌آورد و پس از آن جوانی و ازدواجش
با یک مرد ثروتمند تورنتویی که از آن با عنوان را
شهادت رییس مکتب تشیع...امام صادق علیه السلام بر همگان تسلیت باد.
داشتم عین عبارتی رو که بالا آوردم با خودم مرور میکردم...
چیز عجیبی نبود.
اونقدر همه مون شنیدیمش ک عادیه..
ولی کاش کمی مزه مزه اش میکردیم و با تمام ارادت و اعتقاد و فهم بر زبون میاوردیمش.
خدا کمک کنه قدر و منزلت ائمه مون رو با نهایت فهم خودمون ک قطعا ناچیزه درک کنیم و راجع بهش مطالعه کنیم... 
کسایی مثل من که تاریخ هنر رو تا حدی ادامه دار خوانده باشند. می دونن که در وهله ی اول انسان تعجب میکنه از تاریخ پیچیده و به شدت پیشرفته هنر، به مرور این تعجب جایش رو به تفکر و دنبال علت های معمولی گشتن میده و کم کم تفکر در سطح معمول جوابگو نیست... از یه جایی به اون ور پی میبری که قطعاتی کمه. یا قطعاتی اشتباهه. قسمت هایی از تاریخ هنر اون چیزی نیست که اینگار در واقعیت صورت گرفته..... یه چیزایی جلوی چشم هست که نباید باشن... ازه یه جایی به اون ور پی میبری ک
امنیت یعنی اینکه تمام کوچه تاریک را تا ماشین با دست‌های پر از پلاستیک بدوی و توی ذهنت سناریوهایی را مرور کنی که در آن متجاوزی دختری را خفت می‌کند و دختر هر چقدر داد می‌زند کسی به دادش نمی‌رسد. در بهترین حالت ماشین را می‌دزدد و در بدترین حالت دختر را در ماشینش می‌اندازد و... 
خدا رو شکر که به ماشین می‌رسی، خودت را می‌اندازی تو و در را از دست فکر و خیال‌هایت قفل می‌کنی. صدبار قفل می‌کنی.
در درونم مچاله می شوم وقتی صدای "خاله ، خاله... " پسربچه فقیر که زیر باران دنبالم راه افتاده بود در حالیکه من پاسخی برایش نداشتم  و همانند کوران و کران زیر بارش رحمت خالق گذشتم و کاری برایش نکردم ، را  در ذهنم مرور می کنم.
نفرین بر فقر ، این پیچیده ترین و اساسی ترین معضل اجتماعی و نفرین بر منِ ناتوان .
دفترچه یادداشت گوشی من شلوغ‌ترین بخش گوشیمه. هرچیزی رو که به ذهن و دلم
میاد، سریع اونجا می‌نویسمش. خوابم نمی‌بره و یادداشت‌هام رو مرور می‌کنم‌.
کلی خاطره برام زنده شد. تو یکی از یادداشت‌هام نوشته‌م: 《بعضی آدم‌ها شکل
انسان‌شده‌ی دردند.... تصور کن... دردی که می‌خندد....》...حالا هرچی فکر می‌کنم یادم نمیاد با دیدن کی یا چی این رو نوشتم....کی برام شکل انسان‌شده‌ی درد بوده؟نکنه خودم؟

آدمی قبل از هر اظهارنظری، قبل از هر قضاوتی و قبل از هر توصیه و تحلیل و نقدی صدبار باید با خودش مرور کند که از سر لجبازی/کینه/عقده/تعصب/عشق/خودرایی/دروغ/خودستایی و دگرستیزی نباشد این اظهار نظر/قضاوت/توصیه/تحلیل و یا نقدش. همه ما آدمیزاد هستیم ولی هر بار تجربه و مواجهه با موقعیت‌های دیگران حتی، به خودمان ثابت میکند بیشتر، چه هیولاهایی درونمان مدفون هستند.

چند روز است که خیلی ناراحتم چون چند روز دیگر امتحانات اردیبهشت ماه برگزار میشه جهت امادگی دانش اموزان برای امتحانات خردادماه ولی چند تا دروس است که هنوز درس های ان تموم نشده مثل علوم و مطالعات اجتماعی و عربی و لی با این حال عربی و مطالعات اسونه ولی علوم من نمیدونم که چرا معلم علوم درس هایش رو زود تموم نمی کنه تازه با ریلکس درس رو میده تازشم سه تا فصل علوم رو امتحان نگرفته بعد من چطور همه فصل ها رو مرور کنم خدایا به من کمک کن کسی حال من رو نمی دو
امروز داشتم وبلاگ قدیمی که از سال 90 نوشتن رو توش شروع کردم مرور میکردم . حس میکنم پست های خوبی توی اون وجود دارد که در پس های بعدی حتما از اون ها استفاده خواهم کردروز های خوب و بدی که سال گرد 7 ساله ای از اون ها وجود دارد. اگر پست های قدیمی حرف های مخفی داشته باشند سعی میکنم اون ها رو واضح تر بنویسم تا برای همه و حتی خودم -وقتی پیر تر شدم - شناخته شده تر باشد.
کسایی مثل من که تاریخ هنر رو تا حدی ادامه دار خوانده باشند. می دونن که در وهله ی اول انسان تعجب میکنه از تاریخ پیچیده و به شدت پیشرفته هنر، به مرور این تعجب جایش رو به تفکر و دنبال علت های معمولی گشتند میده و کم کم تفکر در سطح معمول جوابگو نیست... از یه جایی به اون ور پی میبری که قطعاتی کمه. یا قطعاتی اشتباهه. قسمت هایی از تاریخ هنر اون چیزی نیست که اینگار در واقعیت صورت گرفته..... یه چیزایی جلوی چشم هست که نباید باشن. که اگر هستند چجور بوجود اومدند..
همیشه معموله که از دریای نهج البالغه قسمت حکمت ها رو بیان می کنند و کمتر به خطبه ها می پردازند.در حالی که خطبه های امیرالمومنین بعضا اینقدر قوی و آتشینه که نمیشه گفت کلام خلقه.از طرفی کلام خالق هم نیست.
به هر حال.در کانال زیر میخوایم دور هم بخش هایی از خطبه های اقا رو با هم مرور کنیم.
بفرمایید کانال در خدمت باشیم :)
https://t.me/bazkhanimollaali
کمی دلم گرفته 
یه پیشنهاد دارم 
اگه خاطره می نویسید تو زندگی تون بهترین کار و دنیا رو انجام میدین 
اگه میخواین کاری رو انجام بدین که شک دارین توش ، خاطره هاتون رو مرور کنید شاید از اون تصمیم منصرف شدین 
از من گذشت و تموم شد 
خیلی دیر به نتیجه رسیدم خیلی خیلی دلم گرفته و عصبانی ام از خودم 
این دو پست آخر هم حذف میشه 
خواندن با سرعت بالا:
⚠️همراه داشتن ✏️ وکاغذ
⚠️حداکثر سرعت مطالعه به همراه یادداشت نکات کلیدی
⚠️به هیچ عنوان پروسه یادداشت برداریرا به تعویق نیندازید
⚠️نکات را بصورت کلیدی و خطی بنویسید.
⚠️اگر هم احیانا مطلبی را متوجه نشدید هرگز توقف نکنید یک علامت ❓ کوچک قرار دهید و به خواندن ادامه دهید

بازنگری
⚠️ابتدا به کلمات کلیدی نگاهی بیندازیم اگر نتوانستیم در ذهن تداعی کنیم باید مجددا به متن مراجعه کنیم ☹️ و کلمات خود را کامل یا تصحیح کنی
روزایی که تعطیلم و خونم مث امروز و دیروز، بدترین روزامن..خاطره ها و حرفا مث خوره میفته به جونم...حتی صدا و خنده هاشم میاد تو گوشم...تمام کل هفته منتظر تعطیلیای اخر هفته هام که بخوابم و ریلکس کنم..ولی عملا اون روزا میشن روزای مرور خاطرات!!
دلم مشهد میخواد..خیلی زیاد....البته که اگه برم هجوم خاطره ها مسلما منو تو اون شهر خفه میکنه...ولی حس میکنم دلم میخواد برم اونجا....
نمیدونم..شایدم اینکه پریشب خوابشو دیدم در ناراحتی این دو روزم بی تاثیر نیس:/ میگن وق
حالت های ممکن برای شبانگاه خُنکِ کم ستاره ام چی میتونه باشه؟!
بشینی تو بالکن و فرتافرت سیگار دود کنی و تاثیر یه اپسیلونیت تو آلوده کردن هوا رو به رخ خودت بکشی و هرازگاهی یه قلوپ از چایی ات که داغی قلوپ اولش با سردی قلوپ آخرش پارادوکس جذابی میسازد رو هورت بکشی یا نه دفترچه یادداشت زواردررفته نارنجی رنگت که سررسید یکی از سالهای دهه هشتاد است رو باز کنی و عُقده تمام ننوشتن های چند وقته ات رو روی برگ های سفیدش خالی کنی و آروم قهوه شیرینت رو سر ب
جزوه درس اصول مهندسی سد
جزوه اصول مهندسی سد به تعداد 35 صفحه pdf مناسب مرور و جمع بندی ایام امتحانات

جزوه اصول مهندسی سد
به تعداد 35 صفحه pdf
مناسب مرور و جمع بندی ایام امتحانات

شامل مباحث زیر می باشد.
مقدمه
تاریخچه سد سازی در جهان
تاریخچه سد سازی در ایران
تقسیم بندی سدها از نظر کاربرد
تقسیم بندی سدها از نظر جنس مصالح مصرفی
محاسن و معایب سدهای خاکی و بتنی
تقسیم بندی سدها از نظر بزرگی
تاسیسات جانبی سدها
بارگذاری سدها
مطالعات اولیه محل سدها و ارز
بنده در تمام مراحل زندگیم در ارتباطم با آدمها ته تهش به این نتیجه میرسم که از ماست که بر ماستکافیه هر چی به سرم میاد برگردم یکم گذشته رو مرور کنم
حتی جایی هم که احساس میکنم تقصیر من نبوده مثلا میبینم اره خودم زیادی باهاش خوب تا کردم! اونم پررو شده!
ولی وقتی خودت میزنی خرابش میکنی ، قطعا خودت هم میتونی درستش کنی!
جای نگرانی نیست
دوست داشتن یه ادم مثل نقل مکان کردن به یه خونست . اولش عاشق همه چیزایی میشی که برات تازگی دارن.هر روز صبح از اینکه میبینی همچیز بهت تعلق داره حیرانی.....
بعد به مرور زمان این دیوار ها فرسوده میشن . چوب ها از بعضی قسمت ها پوسیده میشن و میفهمی که عشقت به اون خونه به خاطر زیبایی هاش نیس بلکه به خاطر عیب و نقص هاشه ....

ادامه مطلب
درمان پیسی با گانودرما
گانودرما حاوی حدود ۴۲۲ ترکیبات فعال زیستی مختلف است. که هر یک  خواص منحصر به فرد و ارزشمندی  دارد و میتواند  در کنترل و درمان پیسی بسیار موثر باشد .گانودرما با خاصیت آداپتوژن سازی ،موجب تعادل در بدن میشود . در نتیجه حملات ناشی از سیستم ایمنی بدن که در بیماری پیسی با حمله به سلولهای تولید رنگدانه در پوست رخ میدهد تا حد بسیار زیادی کنترل می شود . و به مرور زمان کاهش پیدا می کند و همچنین با تنظیم ترشح سایتو کاین ها که واکنش
با ازدواج کردن هیچ تغییری دفعتا اتفاق نمیفته، نه رفتار آدم ها، نه فکر ها و ارزش هاشون تغییر میکنه و نه زندگی از این رو به اون رو می‌شه.
فلذا نه به امید اینکه یه تغییری میکنید خودتون یا طرف مقابل ازدواج کنید نه امیدوار باشید که زندگی بعد ازدواج مثلا یچیز جدیدی می‌شه که قبلا نبود. 
همه چیز به مرور اتفاق میفته، با کنده شدنِ پوست، با قد کشیدن، با صبورتر شدن.
در مورد اوپرا وینفری داشتم مطلبی را مطالعه می کردم که به نکته مهمی اشاره می کرد. اهمیت نوشتن خاطرات در زندگی!راستش را بخواهید من خیلی وقت است این قضیه برایم اهمیت دارد. 
از زمانی که خیلی کوچک تر بودم در سال نامه هایی که هر ساله برای عید سال نو از طرف شرکت های تبلیعاتی مثل دومینو دریافت می کردیم به صورت روزنانه بیشتر اتفاقات ریز و درشت را در آن ها ثبت می کردم. به صورتی که پس از چند سال نگاه کردم و دید م سیل عظیمی از نوشته های من کتاب خانه اتاقم را
 سطح نهایی بسیار صاف و نرمی دارند. 
2) ظاهر آنها بسیار بهتر از پلاستیک های ارزان قیمت است. 
3) ازنظر حرارتی در برابر شعله بسیار مقاوم تر از پلاستیک ها هستند. 
4) جاذب اصوات بیرونی هستند. 
5) به مرور زمان تغییر شکل نمی دهند. 
6) نسبت به تغییرات جوی همچون رطوبت مقاوم هستند. 
7) هزینه پایینی دارند.

02432464407-9
دلم لک زده برای اینجا نوشتن اما اونقدررر درگیر زندگی م که نمیرسم 
نصفه شبه و من زیر کولر دراز کشیدم مدتهاس شبها دیر و سخت خوابم میبره ...اینروزا دقیقا سالگرد اون روزای کذایی ه . پارسال همچین شبایی دلم خون بود سرد بود تاریک بود شکسته بود ... روزایی بدی بود ...یکسال گذشت و چقدر زندگی بالا و پایین داره ... یادتونه؟اون روزهامو یادتونه؟؟ چرا مرور میکنم؟ از اینجا حذفشون کردم که نخونمشون . چرا نمیذارم اون زخم ها خوب شن؟ مگه با عماد قرار نذاشتیم حرف اون ر
یه چیزی هم بگم بعد برم برای مرور... 
ته ته دیوونگی و آشفته حالی من ختم میشه به نالیدن از سینگلی. یه جوری که خودمم باورم نمیشه این منم همونی که بقیه رو مسخره میکنه واسه این چیزا
آخ که اگه هوا هم اینجوری ابری باشه اصلا دلم داره کنده میشه
البته بودم باباجونم هم بی تاثیر نیست که میگه باباجان شوهر رفت زیر گل. شوهر کجا بود این زمونه؟ همه یه مشت کلاه بردار شده ان بعد گندش درمیاد یا معتادن یا بیکارن یا چی...
به هر حال حاجیه دیگه... خیلی به فکر نوه اشه
بعد از فوتسال فقط یه عدد نوشابه سردِ شیشه‌ای می‌چسبه! از همونایی که شیشه‌هاشو نمی‌دن با خودت ببری خونه. از همون‌هایی که تو سال‌هایِ دبستان بعد از مدرسه می‌چسبید. و شاید بزرگتر که شدم، و ریش و سبیلم رو به سفیدی رفت، و در حالی که رویِ جعبۀ همین نوشابه‌ شیشه‌ای ها نشسته‌ام و در افکارم، حالِ الانِ خودم رو مرور می‌کنم ؛ بچسبه! نمی‌دونم والا، اما امیدوارم که نوشابه‌اش مزۀ حسرت نده.
 هنگامی که داده ها را در Power Query Editor آماده می سازید، دستورالعمل‌هایی را فراهم می کنید تا Power Query Editor اطلاعات را بارگیری کند و ارائه دهددر حالیکه منبع اصلی تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.در واقع داده ها در منبع اصلی هیچ تغییری نخواهند کرد و عملیات که با Power Query انجام میشود فقط برای نحوه ورود اطلاعات به PowerBI کاربرد دارد همانطور که شما داده را در Power Query Editor تبدیل کردید و شکل دادید ، هرگامی درApplied Steps که در قاب Query Settings وجود دارد ثبت شده است. همچنین شما می ت
دلتنگی هایتان را تایپ نکنید...دلتنگی هایتان را با پروفایل های تلخ فریاد نزنید..."کسی"که نمی خواهد شما را بفهمد به پروفایل های غمگینتان هم توجهی نمی کند و نمی خواند و نمی بیند!دلتنگی تان را قدم بزنید...آرااام آرااام...دلتنگی تان را بغض نکنید...اشک بریزید!دلتنگی تان قیچی نشود بین انبوه موهایتان...سیگار نشود بین لب هایتان...دلتنگی را باید بیدار بود...مرور کرد...دیوانه وار خندید و اشک ریخت! 
الهام ولی زاده
بسم الله الرحمن الرحیم
سعی کردم بپذیرم همه چیز رو و خوشبختی رو بسازم
همه چیز داشت خوب پیش میرفت حالم عالی بود
اما انگار امتحان ها تمومی نداره و حس خوشبختی دوامی نداره...
اشکالی نداره این دنیا پایان داره ولی زندگی انسان نه
میدونین ترسم از اینه که به خاطر این نارضایتی ها زندگی ابدیم تحت الشعاع قرار بگیره
+ازاینکه قصه های سرگذشت رو کامل نکردم عذر میخوام اصلا مرور خاطرات برام جذاب نیست
زمانی که صحبت از انتخاب یک شرکت خوب و قابل اعتماد برای مدیریت سئوی سایت به میان می آید، روش های درست و نادرست زیادی در مسیر استخدام پیش روی افراد قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم روش های انتخاب یک مشاور سئوی خوب را با هم مرور کنیم.
 برای انجام فرآیند سئو روش های زیادی وجود دارد. اگر در حوزه سئو یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو دانش کافی داشته باشید می توانید این فرآیند را خودتان انجام دهید در غیر اینصورت قادر خواهید بود از
 هنگامی که داده ها را در Power Query Editor آماده می سازید، دستورالعمل‌هایی را فراهم می کنید تا Power Query Editor اطلاعات را بارگیری کند و ارائه دهددر حالیکه منبع اصلی تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.در واقع داده ها در منبع اصلی هیچ تغییری نخواهند کرد و عملیات که با Power Query انجام میشود فقط برای نحوه ورود اطلاعات به PowerBI کاربرد دارد همانطور که شما داده را در Power Query Editor تبدیل کردید و شکل دادید ، هرگامی درApplied Steps که در قاب Query Settings وجود دارد ثبت شده است. همچنین شما می ت
دارم یه سری از متن‌هایی که قبلا توی بلاگم گذاشته‌م رو مرور می‌کنم، به چیزای جالبی برخوردم... ولی الآن میخوام درباره‌ی این یه حرفایی بزنم!
1. درمورد شماره‌ی 1ش، جمله‌های قشنگ و درستی هستن به نظرم، اما این چندتا برام جالب‌تر بودن:
تلاش، تلاش، تلاش... برای کار بزرگ آرزو نکن! تلاش کن
زندگی کوتاه است! تا دندان داری لبخند بزن :)
و البته که این: عاقل به کنار آب جو پل می‌جست، دیوانه پا برهنه از آب گذشت ...

2. خوشحالم که این کارو کردم برای خودم :)
3. بخش ا
سال‌ها می‌گذرد و طعم خوش روضه همچنان پای دندانم است. به همین خاطر محرم را دوست دارم و مرور خاطراتش را بر خیلی از چیزها ترجیح می‌دهم.»
کتاب حاوی قصه‌هایی از خاطرات اصحاب روضه است که سه فصل دارد. فصل اول درباره خدای تعالی و حضرات معصومین، فصل دوم درباره عالمان دینی و فصل سوم درباره شهدا، پیر غلامان و هنرمندان است.
زندگی های امروز را که بازندگی های گذشته مقایسه میکنیم خواهیم دید که زندگی های امروزه کمی پیچیده و سخت ترشده و علت سخت ترشدن زندگی ها خیلی ازمسائل اعم از مشکلات اقتصادی و عاطفی و.....هستند که زندگی را به چالش میکشند یکی از این عواملی که زندگی را برای زن و شوهر سخت میکند خودمحوری زن یا مرد است دراین امر زن یا مرد فقط خودشون را درخانواده و زندگی میبینند و برای خود ارزشش بیش از اندازه ای را قائل میشوند و برای اینکه خودشان راحت باشند و درجامعه چه ظا
✅ شاید زیاد شنیده باشیم که مثلا
امام خمینی(ره) در ماه مبارک رمضان ۱۵ بار ختم قران می‌کردند و یا مثلا آیت‌الله
جوادی آملی در تمام سال هر روز یک جزء قرآن می‌خوانند و بخواهیم دیگران را تشویق
کنیم که شما نیز از این بزرگواران الگو بگیرید و حجم زیادی قرآن بخوانید و...
✅ در سال‌های اول طلبگی یکی از
اساتید با این فرض که ما برای آشنایی با نظام کلی اسلام باید زیاد قرآن بخوانیم و
با تذکر حجم قرآن خوانی حضرت امام و یا دیگر علماء توصیه می‌کردند قرآن را ب
رفت تا نزدیک‌ترین ایستگاه اتوبوس شهر. ایستاد کنار درخت روییده در جوی جلوی ایستگاه. نگاه به آسمان کرد. هوا غبار داشت. گمانش این شد که تا غروب آفتاب چیزی نمانده است. اما ساعت می‌گفت که فعلاً، غروب نزدیک نیست: چرا ساعت مچی‌اش می‌گفت که دقیقاً ۲ ساعت مانده است به غروب؟ به نظر او، همان موقع هم غروب بود. بعد این واقعه، او مشاهدات چند روز قبل خود را مرور کرد و دانست که خورشید فقط دارد غروب می‌کند. ولی ساعت مچی او می‌گفت که خورشید در ساعت ۶ و نیم صبح
 کتاب تابستان،کتابی متناسب باروزهای تابستاندر کتاب تابستان متناسب با نیاز شما، دو هدف در نظر گرفته ایم.
هدف اول ( نگاه به گذشته): دراین قسمت درس های سال قبل را مرور می کنیم. برای دروس ریاضی، علوم و فارسی دو صفحه درس نامه در نظر گرفته ایم تا بتوانید مطالب را یادآوری کنید. کل مطالب کتاب را در بخش نگاه به گذشته مرور می کنیم و سوالات این بخش را تستی و تشریحی تالیف کرده ایم.
هدف دوم( نگاه به آینده) : هدف این است که درس های سال بعد را پیشخوانی کنید. قرا
برای قهوه سرد و غذای شب مانده
برای دیدن صدباره ی پدر خوانده
برای آن ها که در تنت مرور شدند
به خاطر آنهایی که از تو دور شدند
به خاطر غزل گیر کرده در دهنت
برای مرده ی جا مانده زیر پیرهنت
برای چاقو دادن به دست های جدید
برای دوست شدن با شکست های جدید
به خاطر همه گریه های نیمه شبی
خدای گم شده در چند جمله عربی 
برای خاطر شعر، این دکان رنگ رزی
برای این ادبیات فاخر عوضی 
به رقص مرگ میان تنت ادامه بده
نفس بگیر و به جان کندنت ادامه بده
با سلام دوستان میخوام یک مطلب تکمیلی درمورد مرورگر کریپتوتب براتون بنویسم طرز کار این مرورگر اینجوره که میاد با استفاده از سی پی یو کامپیوتر یا لبتاب یا موبایل و... کد بیت کوین رو تولید میکنه به طوری که مانند دلار بتونید در صرافی ها بفروشید حالا چجوری سرعت تولید بیت کوین رو ببریم بالا دو راه حل هست راه حل اول اینه که شروع به جمع کردن زیر مجموعه کنید وقتی از لینک بالا مرور گرو دانلود و نصب کردید و روی ایکون نارنجی بالای صفحه کلیک کردیم و ماینین
یکی از دوستانِ قدیم بعد از وقفه ای تقریبا یکساله،مسیرش به خانه ی مجازی من افتاده،پیام داده که"قبلا بیشتر از شادی مینوشتید،اینجا خاکستری پررنگ شده"!

هرچه به حافظه ام رجوع و مرور میکنم،نمیتوانم تفاوتی میانِ مطالبِ امسال و سال گذشته قائل شوم!
درهرحال نمیدانم،شاید بیشتر از گذشته گردِ غم به این خانه مجازی پاشیده ام!
اگر خاطرتان مکدر میشود با خواندنِ خزعبلاتِ خاکستری تیره،قطع دنبال بزنید :)
اجرای مراحل آموزش گام به گام رانندگی به این معنی است که قدم به قدم به یک
راننده حرفه ای شدن نزدیک شوید. در هر مرحله نکته جدیدی را می آموزید و فقط این
تمرین و ممارست است که باعث می شود بهتر عمل کنید و نقصی در اجرای فرمان نداشته
باشید. بدیهی است که در ابتدای امر، رانندگی کردن و کنترل و هندلینگ خودرو کار
سختی به نظر می آید، اما رفته رفته که تمرین می کنید، متوجه می شوید آنقدرها هم که
تصور می کردید، کار سختی نیست. به طور کلی شروع هر کاری در ابتدا اندک
پس از ورود مسلمین به ایران دین اسلام به تدریج و در طول قرن ها در نقاط مختلف گسترش پیدا کرد اما مناطق مرکزی از جمله یزد،کرمان،و... دیرتراز سایر نقاط به دین اسلام گرویدند و تاقرن ها همچنان بر دین زرتشتی بودند.هر چند به مرور زمان جمعیت مسلمانان در این مناطق بیشتر از زرتشتیان شد.
شهر انار به دلیل آن که همیشه درمسیر یکی از راه های مهم ارتباطی ایران قرار داشته،شاهد حوادث و رویدادهای تاریخی متعددی در قرون مختلف پیش از اسلام و پس از اسلام بوده است.
با مرور زمان که سن بالا تر میره وقتی ادم خودش رو به آرزوهای نزدیک تر میبینه دیگه احسا پیری نمیکنه!
وقتی می بینه تلاشه ای بی نتیجه نبوده و راهی که انتخاب کرده در ست بوده بهش انگیزه می ده برای تلاش بیشتر و لذت بردن بیشتر از مسیر!
همیشه در زندگیم سعی کردم از تک تک کارهایی که دارم انجاممی دم لذت ببرم. اینکه بگم همیشه شاید واژه درستی نباشه زیرا خیلی وقت های بوده که خیلی خسته و درمانده شدم و از فرط بی حوصلگی به زمین و زمان فحش دادم!
اما چیزی که همیشه در
دوست عزیز، اصلا دارین میشین جزو کُدای وبلاگم :))
اینارو خوندی به خدا!
میگم سوال خاصی چیزی داری؟؟ دنبال چیز خاصی میگردی؟؟ بیا بپرس خب من جوابتو میدم دیگه این اوقاتت جزو اوقات فراغت شخصی محسوب بشه:دی

پ.ن: البته منزل خودته، بطور کل اینجوری مرور کردن اینجا محل سوال شده واسم!:دی

سلام دوستای گلم 
من تازه ثبت نام کردم 
امیدوارم بتونم مطالب خاص و جایی هم گفته نمیشه و براساس تجربم در اختیارتون بزارم رو خوشتون بیاد
درمورد چاقی صورت که ما خانم ها هر کاری میکنیم که صورتمون یکم توپولتر بشه که مسلما صورت لاغر و خشک زیاد جذاب نیس .
خیلی راهکارها همه جا میگن از ماسک خیار از خراطین و فیلر و مرطوب کننده و ابرسان و.....
اما یه کاری که خیلی ما بهش توجه نمیکنیم طرز استفاده از روغن های صورت و مرطوب کننده و ابرسانه ..
من به مدت طولانی از
خب،لازم نیست بگم ساعت چنده،چند دقیقه دیگه اذان میشه.بیدارم،طبق معمول...بیخوابی خواهر روی منم تاثیر گذاشته.میخوایم برگردیم به گذشته،عادت انسان مرور خاطراته و ازش لذت میبره حتی اگه خاطره ای تلخ باشه،بازم توی ذهنش مرور میکنه.لحظات غم انگیز زندگی حتی ممکنه یه جور تخریب ذهنی باشه،که هر کسی با مرور و مجازات خودش به انجام کار اشتباه،با سرزنش کردن خودش،سعی میکنه برای سوالای بی جواب توی ذهنش جوابی پیدا کنه.اگه به این مرحله رسیدید لازمه یادآوری کن
ویدئو‌های جذاب و پر بیننده زبان انگلیسی را با رویکردی خلّاق تماشا می‌کنیم و در اثنای تقویت شنیدن با نگاهی متفاوت و مؤثر، واژه‌ها و اصطلاحات جدید را می‌شناسیم. معاشرت می‌کنیم و تجربیات یادگیری خود را به اشتراک می‌گذاریم. مرور می‌کنیم و از یادگرفته‌ها در مکالمه استفاده می‌کنیم. در پایان از تماشای فیلمی که می‌توانیم به زبان اصلی آنرا درک کنیم، سرشار از حس خوشِ کامیابی می‌شویم.

زبان دوم فقط کلمات و گرامر که نیست؛ یادگیری زبان دوم، یاد
«فارنهایت ۴۵۱» اثر ری بردبری.
خیلی اتفاقی این کتابو شروع کردم و انقدر ترجمه‌ش بد بود که همون صفحات اول میخواستم رهاش کنم ولی شگفت‌زده‌ام کرد! فوق‌العاده بود جدا.نسل آینده‌ی بشریت رو به تصویر میکشه. در گذر زمان، به مرور رغبت آدما به خوندن کتابای حجیم کم میشه. کتابا به مرور تبدیل به خلاصه کتاب، یه ستون توی روزنامه و حتی چند خط توی یه فرهنگ‌نامه میشن تا جایی که داشتنشون جرم محسوب میشه. هدف صرفا خوشحال بودنه و هدف و قله‌ای برای تلاش کردن وجو
قحطی، خرافات، مرگ 
فضاش اولش خیلی ترسناک بود برام به مرور بهتر شد. کتاب خیلی متفاوتی بود برا من و دوسش داشتم. 

کدخدا ، ننه رمضان ، رمضان،  پسر مشدی صفر ، اسلام، عباس، اسماعیل، حسنی ، مشدی ریحان ... آدمهایی که خیلی از ما دور نیستن...

جمله‌ی خیلی خاصی نداشت، فقط از این تیکه خوشم اومد : 
خاله گفت : خیال میکنی سگ با شستن تمیز میشه؟
عباس گفت : همه‌ی شما خیال میکنین فقط با کشتن تمیز میشه

سال ۹۷ هم دیگه کوله بارشو بسته و کم کم داره آماده رفتن میشه.
بعد از کلی بدو بدو و انجام کارهای مختلف برای آماده کردن خودمون واسه اومدن سال جدید،شاید بد نباشه این ساعات باقی مونده رو به مرور سالی که گذشت بگذرونیم.
ادامه مطلب
روایت جالب یک آمریکایی از مهاجرت به کشور کانادا، منتشر شده در بیزینس اینسایدر:« برنامه من اول این بود که یک سال بیشتر نمانم، اما به مرور که زمان گذشت اینجا رشد کردم و هرگز به آمریکا بر نمی‌گردم. ».ویزا و اقامت کانادا با ما .  کاملا تضمینی کاملا قانونی با مشاوره وکلای مجرب با بیش از یک دهه سابقه درخشان در زمینه اخذ ویزا با کمترین فوت وقتشماره ی تماس ما جهت مشاوره رایگان:☎ 09378577757#ویزای_کانادا #ویزا #اقامت #اقامت_کانادا #اقامت_تحصیلی #اقامت_دائم #
به نام گوینده ی «سوگند به قلم و آنچه مینویسد»
میخاستم از دلایلم که اینجا مطلب مینویسم بگم:
بمونه.
افکارم رو به مرور رشد بدم.
بتونم موضوعی رو توضیح بدهم. (که خیلی حوصلم کمه در این مورد)
بتونم وبلاگ هایی رو که دوست دارم بخونم و دنبال کنم.
نوشتن به یکی از عادت هام تبدیل بشه.
.
.
تکمیل میکنم این لیست رو. میدونم که باید دنبال دلیل های محکم تری باشم چرا که بهم ثابت شده «انگیزه» برای ادامه کار زیاد لازم نیست.
باید بتونی خودت رو پابندش کنی هرجوری که میتونی
چند بار تا به حال خبر خودکشی کسانی که میشناختمشان در زندگی به من رسیده.البته نه این که آشنای نزدیک باشند یا ارتباطی بین من و آنها باشد،نه،فقط میشناختمشان.
یادم می آید هر بار با خودم میگفتم چطور ممکن است کسی انقدر احمق باشد که دست به چنین کار فاجعه باری بزند و هر بار هم جوابی به ذهنم نمیرسید.بعد از این که میفهمیدم همچین کاری کرده اند دید خیلی بدی نسبت بهشان پیدا میکردم و همیشه از این موضوع مطمئن بودم که هر اتفاقی هم در زندگی برای انسان بیوفتد ب
چند بار تا به حال خبر خودکشی کسانی که میشناختمشان در زندگی به من رسیده.البته نه این که آشنای نزدیک باشند یا ارتباطی بین من و آنها باشد،نه،فقط میشناختمشان.یادم می آید هر بار با خودم میگفتم چطور ممکن است کسی انقدر احمق باشد که دست به چنین کار فاجعه باری بزند و هر بار هم جوابی به ذهنم نمیرسید.بعد از این که میفهمیدم همچین کاری کرده اند دید خیلی بدی نسبت بهشان پیدا میکردم و همیشه از این موضوع مطمئن بودم که هر اتفاقی هم در زندگی برای انسان بیوفتد ب
دو بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس در فینال جام حذفی غایب خواهند بود.

بخش پرسپولیس مجله خبری ورزشی اسپورت‌استار

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم پرسپولیس فردا شب در حالی در فینال جام حذفی به میدان می‌رود که ۲ بازیکن این تیم به دلیل مصدومیت در این بازی غایب خواهند بود.

شایان مصلح و آدام همتی ۲ بازیکن تیم پرسپولیس به دلیل مصدومیت در این بازی حضور نخواهند داشت اما همراه با سایر بازیکنان به اهواز خواهند رفت.

انتهای پیام

گزارش تمرین پرسپولیس؛

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آموزش استخراج بیت کوین قطره طراحی Funpage فروش تجهیزات شبکه مدرن تخت | 02177181178 چرتکه چیست ؟ تلگرام گزارش فصلی سورس بیزنس